Adres: ul. gen. Władysława Andersa 15, 41-200 Sosnowiec   Telefon: 509 463 307

           

Planujesz odbyć kurs ADR w Katowicach? Zapraszamy do naszego ośrodka!

Zadzwoń: 500 488 966

biuro@adrtest.pl

Przejdź do kontaktu

Jesteś tutaj: Miasta Kurs ADR Katowice

Kurs ADR Katowice

Szukasz firmy oferującej odbycie kursu zawodowego w Katowicach? Jak możemy pomóc? Skontaktuj się z nami telefonicznie, przez formularz internetowy lub zajrzyj do sekcji często zadawanych pytań.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą. Zostaw nam trochę kluczowych informacji dotyczących Twoich wymagań, a postaramy się dostosować naszą ofertę specjalnie dla Ciebie. Zadzwoń, a Nasi doradcy załatwią wszystko za Ciebie! Oferujemy szansę uzyskania kompetencji oraz umiejętności potrzebnych przy przewozie towarów niebezpiecznych. Zaufało nam wielu klientów i nie zawiedliśmy tego zaufania. Wszystkie oferowane przez nas usługi wyróżniają się znakomitą jakością oraz profesjonalizmem. Dbamy o satysfakcję naszych uczniów. W naszym ośrodku znajdziesz doświadczoną obsługę, przyjemną atmosferę i przemyślane rozwiązania przystosowane specjalnie pod Twoje preferencje, aby Twoje szkolenie ADR było przyjemne oraz efektywne.

Kursy doszkalające dla kierowców prowadzimy od lat!

Jeżeli interesujesz się kursami dla kierowców samochodów ciężarowych, nie mogłeś trafić lepiej. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty! Wizją naszej spółki jest maksymalizowanie satysfakcji naszych kontrahentów przez dostarczanie usług najwyższej jakości w bardzo przystępnej cenie dzięki wprowadzaniu niekonwencjonalnych rozwiązań organizacyjnych i technologicznych. Zwyczajowo poświęcamy czas zajmując się organizowaniem kursów ADR. Pasja z jaką działamy w tejże sferze sprawia, że niezmiennie poszukujemy innowacyjnych rowiązań i wytyczamy sobie nowe cele. Wytrwałe działania pozwoliły zorganizować firmę będącą wzorem stabilności w branży szkoleniowej. Ta droga wymagała wytrwałości, koncepcji oraz szczęścia do ludzi, którzy kolektywnie tworzyli oraz wciąż tworzą naszą firmę. To dzięki Wam szukamy nowatorskich rozwiązań i pewnie chwytamy szanse na budowanie czegoś nowego.

Kursy i szkolenia ADR oferta dla kierowców w Katowicach?

Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta, co w zestawieniu z przygotowaniem sprzętowym oraz organizacyjnym pozwala nam spełnić każde zlecenie. Jeżeli wpisałeś/łaś w Google Kurs ADR Katowice lub Kursy ADR Katowice niezmiernie cieszymy się, że trafiłeś/łaś właśnie na naszą stronę. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług nawet jeśli znalazłeś/łaś się tu zupełnie przypadkiem. I tak z otwartymi ramionami powitamy Cię w gronie naszych zadowolonych klientów. :) Naszym celem jest być liderem zmian! Chcemy aby klienci dostawali od nas sposób rozwiązania swoich dylematów oraz żeby promowali te rozwiązania pozostałym. Dzięki temu rozwiniemy nasze kompetencje nie tylko w Katowicach, ale i w całej Polsce. Realizując ten projekt, aspirujemy do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy usług w szkoleniowo-edukacyjnej.

Poszukujesz szkolenia ADR - zapraszamy do nas!

Prowadzenie kursów z zakresu transportu materiałów niebezpiecznych (ADR) zaczęliśmy z uwagi na wieloletnie doświadczenie zawodowe naszych instruktorów. Oferujemy Państwu szeroki zakres szkoleń - ADR kurs podstawowy, kurs na cysterny, ADR klasa 1 i klasa 7. Do naszego programu szkoleń wprowadzamy rozwiązania, które umożliwiają partycypantom prawidłowo zrozumieć omawiane zagadnienia oraz przypomnieć te tłumaczone na innych kursach, a wykorzystywane w transporcie towarów niebezpiecznych. Jeżeli chcesz mieć gwarancję starannego przygotowania do egzaminu i późniejszej pracy na stanowisku kierowcy ADR, oferta naszego ośrodka powstała z myślą o Tobie. Gwarantujemy fachowe przygotowanie do egzaminu i wysoką zdawalność.

Szkolenie ADR i transport drogowy towarów niebezpiecznych podlega międzynarodowym przepisom i jest skrupulatnie egzekwowane. Większość krajów europejskich zatwierdziła Europejską Umowę dotyczącą Międzynarodowego Przewozu Drogowego Towarów Niebezpiecznych (ADR). Każdy kraj, który przestrzega ADR, podejmuje konkretne środki bezpieczeństwa poprzez własne ustawodawstwo krajowe. Celem ADR jest zapewnienie, że towary niebezpieczne (w tym odpady medyczne i pozostałe niebezpieczne) przewożone drogą mogą bezproblemowo przekraczać granice międzynarodowe, o ile materiały, pojazdy oraz kierowcy przestrzegają jej przepisów. ADR obowiązuje od 1968 r. i jest administrowany poprzez Europejską Komisję Gospodarczą Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ). Jest odświeżany co 2 lata, aby uwzględnić postęp techniczny. Przewozem drogowym towarów niebezpiecznych jest każda operacja transportu drogowego wykonywana pojazdem po drogach publicznych, w tym czynności związane z załadunkiem, rozładunkiem, pakowaniem i napełnianiem. Różni uczestnicy związani z przewozem towarów niebezpiecznych, w tym nadawca, przewoźnik, kierowca, pakujący, ładujący, napełniający, rozładowujący, operator kontenera/cysterna, załoga pojazdu, odbiorca, doradca ds. bezpieczeństwa, organ kontrolny lub jakakolwiek inna osoba, która zwykle podlega odpowiednie przepisy ustawowe dotyczące transportu mają obowiązek być odpowiednio. Kierowcy prowadzący pojazd w celu przewozu towarów niebezpiecznych muszą posiadać ważne świadectwo przeszkolenia ADR. Aby uzyskać taki certyfikat, kierowcy muszą najpierw przejść zatwierdzony kurs podstawowy ADR i/lub specjalizacji kierowców cystern, a następnie pomyślnie zdać egzamin.
Jeśli prowadzisz pojazd dostarczający ładunki niebezpieczne, zgodnie z prawem musisz posiadać zaświadczenie ADR. Przed styczniem 2007 r. dotyczyło to wyłącznie pojazdów powyżej 3,5 tony, jednak obecnie musisz dysponować certyfikatem ADR, jeżeli kierujesz samochodem ciężarowym, Fordem Transit czy przykładowo:

 • Cysterną drogową zawierającą artykuły niebezpieczne.
 • Pojazdem przewożącym kontener-cysternę załadowany wszelakimi wyrobami niebezpiecznymi
 • Pojazdem przemieszczającym towary niebezpieczne luzem
 • Pojazdem transportującym materiały radioaktywne
 • Pojazdem przewożącym artykuły niebezpieczne w paczkachRzetelni i wykształceni instruktorzy są powodem, dla którego jesteśmy jednym z najskuteczniejszych dostawców szkoleń ADR na Śląsku. Oferujemy przystępne kursy szkoleniowe ADR, dzięki którym kierowcy otrzymują niezbędny atest nieodzowny do transportu ładunków niebezpiecznych. Jako wiodący dostawca kursów ADR gwarantujemy aktualne oraz rzetelne szkolenia realizowane przez specjalistów z branży. Nasi instruktorzy systematycznie doskonalą swoje umiejętności. Dzięki temu możesz być pewny ich profesjonalizmu i wiedzy. Swoją wiedzę czerpią z ponad 25-letniego doświadczenia w branży na stanowiskach od nadzorowania transportem. Kurs ADR powinien być pouczający z równowagą teorii i praktyki. Aktualność jego zawartości jest na bieżąco sprawdzana i przekazywana przez profesjonalnego trenera. Świadczymy szkolenia szyte na miarę, przystosowane do potrzeb Twojej firmy i osób szkolonych. Każdy kurs może być dostosowany do tych środków transportu, które są kluczowe dla Ciebie lub Twojego personelu. Oznacza to, że cała treść kursu jest odpowiednia, a czas nie jest tracony na tematy, które nie mają zastosowania do ich potrzeb. Twoja wiedza i zrozumienie to nasza renoma!

Fundamentem na którym konstruujemy nasz schemat jest etyka oraz najdoskonalsza klasa oferowanych usług. Respektujemy naszych współpracowników, konsumentów, dostawców oraz ich potrzeby. Z szacunkiem podejmujemy się każdego zlecenia, pracując zgodnie z postanowieniami umów. W stosunkach z naszymi konsumentami, partnerami oraz współpracownikami jesteśmy szczerzy, rzetelni i przejrzyści. Mamy świadomość, iż elastyczność i łatwość przystosowywania się do zmieniających się realiów – była, jest i będzie – naszym atutem. Pamiętając o tym, staramy się ten pozytyw wykorzystywać przygotowując standardy konsolidacji z klientami oparte na ich faktycznych potrzebach i wiarygodnych możliwościach. Naszą kluczową maksymą jest zapewnienie naszym klientom dostępu do przystępnej informacji na temat kosztów dostarczanych przez nas usług. W dowolnej chwili możecie Państwo zażądać takich informacji drogą internetową, za pośrednictwem wskazanego e-maila, albo telefonicznie podczas dyskusji z naszym doradcą. Wychodzimy naprzeciw Twoim potrzebom, ukazując: najsensowniejsze, najbezpieczniejsze oraz najtańsze - rozwiązania. Dzięki temu troszczymy się o Twój czas i portfel. Systematycznie pracujemy na Twoje zaufanie! Zadzwoń do nas teraz.Zapraszamy do kontaktu: 500488966Czynne poniedziałek - piątek od 8 do 16

Czekamy na kontakt!
Tel. 500 - 488 - 966 E-mail: kursy-dla-kierowcow@adrtest.pl
Czynne pon-pt
w godzinach od 8:00 do 16:00

Jak wygląda kurs ADR?

Kursy ADR są dla kierowców, którzy zamierzają zdobyć upoważnienia ADR:

 • po raz pierwszy
 • kierowców, których upoważnienia wygasły
 • kierowców, którzy przedłużają ich ważność, wg ustawy, przed upływem 5 lat od daty otrzymania dokumentu

Kierowcy muszą ukończyć szkolenie i zaliczyć egzamin wielokrotnego wyboru, zanim otrzymają zaświadczenie ADR. Tutaj może pomóc uznana firma oferująca usługi szkoleniowe w zakresie transportu, taka jak my. Ogólnie rzecz biorąc, szkolenia ADR trwają przeciętnie cztery dni, a kurs obejmuje takie zapytania, jak sprężone gazy, łatwopalne ciecze, przedmioty żrące i substancje toksyczne.

Wyróżniamy się

Działamy na terenie

Obszar naszej działalności to województwo śląskie, Katowice oraz okoliczne miejscowości. Podejmujemy się zleceń również dla klientów z większych odległości, dlatego jeśli tylko masz jakieś wątpliwości nie wahaj się zapytać.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz jedynie podstawowego kursu ADR w Katowicach, czy potrzebny Ci jest specjalistyczne szkolenie na transport w cysternach - u nas załatwisz wszystko od ręki

Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami, dzwoniąc lub pisząc do nas.

Ostatnio przeprowadzone szkolenia

kompletne szkolenie ADR Olkusz, kurs materiały promieniotwórcze Czeladź, podstawowy kurs ADR Dąbrowa, kurs specjalistyczny transport w cysternach Jaworzno, podstawowy kurs ADR + cysterny Będzin, kurs materiały wybuchowe Mysłowice

FAQ

Najczęściej zadawane pytania. Co warto wiedzieć przed przystąpieniem do szkolenia.

Kto powinien odbyć kurs ADR?

Kurs ADR jest dedykowany dla osób zajmujących się obsługą lub administracją materiałów sklasyfikowanych jako niebezpieczne, a ponadto transportujących je pojazdami, na które są załadowane. Kursy ADR dostarczają kierowcom wiedzy, jakiej potrzebują, aby zdawać sobie sprawę z zagrożeń związanych z transportem ładunków niebezpiecznych oraz jak chronić siebie i osoby wokół nich.

Jakie szkolenia ADR dla kierowców są wymagane w ramach ADR?

Zgodnie z Europejską Umową w kwestii ADR, kierowcy pojazdów ze zbiornikami i niektórymi częściami zbiorników oraz niektórzy kierowcy samochodów transportujących materiały niebezpieczne w paczkach, muszą posiadać specjalistyczne świadectwo zawodowe, czasami zwane nieformalnie „Certyfikatem ADR”.

Czy kurs ADR jest obowiązkowy?

Wszyscy kierowcy pojazdów transportujących materiały niebezpieczne muszą przejść zatwierdzony podstawowy kurs ADR. Kursy wyposażają transportowców w informacje, dzięki którym:

 • Są świadomi zagrożeń powiązanych z transportem materiałów niebezpiecznych
 • Są świadomi przepisów dotyczących towarów niebezpiecznych?
 • Potrafią podjąć kroki w celu zminimalizowania prawdopodobieństwa wystąpienia incydentu
 • Potrafią podjąć wszelkie konieczne środki dla własnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa publicznego i otoczenia
 • Mogą zmniejszyć skutki każdego wypadku, który się wydarzy
 • Rozumieją działania, które nal

Kurs ADR cena - ile może kosztować szkolenie?

Istnieje spore zapotrzebowanie na transportowców przeszkolonych w obrębie ADR, co może prowadzić do lepszych ofert zatrudnienia, a ponadto większych zarobków. Kompletny kurs ADR będzie różnić się ceną w zależności od wybranego modułu. Kurs podstawowy ADR + specjalistyczny cysterna to koszt 800zł, dlatego można go uznać za doskonałą inwestycję, a jeśli zapewni ci lepszą pracę, zwróci się sama.

Kto może uzyskać zaświadczenie ADR?

Zaświadczenie ADR uzyskuje osoba, która:

 • ukończyła 21 lat.
 • spełnia kryteria określone w przepisach prawa o ruchu drogowym oraz o transporcie drogowym w stosunku do kierowców wykonujących przewóz drogowy (prawo jazdy)
 • ukończyła adekwatny kurs ADR
 • uzyskała wynik pozytywny z testu kończącego kurs ADR